-
Transakcje
-
Przelewy
-
Narzędzia
-
O nas
-
Zyskuj z kantor.pl
-
Kursy
2018-09-12
Ostatnie kilkanaście godzin handlu nie przyniosło żadnych zasadniczych zmian w technicznym obrazie eurodolara, a kurs tej pary pozostaje w obrębie wskazywanej we wczorajszym raporcie konsolidacji.
Jedyne co warto zauważyć, to dość wyraźne cofniecie kursu tej pary, które nie było poprzedzone testem górnego ograniczenia hipotetycznej formacji trójkąta, a tym samym szanse na zbudowanie dokładnie takiej formacji moim zdaniem zmalały. Nie zmienia to jednak mojego nastawienia do tej pary w perspektywie najbliższych dni, a to nastawienie jest pro spadkowe i bazuje na oczekiwaniach rozwinięcia jeszcze jednej "nogi" korekty, która rozpoczęła się 28 sierpnia br. Poziomem obrony dla takiej koncepcji w dalszym ciągu pozostają okolice 1.1670, a potwierdzeniem scenariusza spadkowego będzie dla mnie każde zbliżenie do okolic 1.1530. Niestety na ten moment nic nowego o rynku EUR/USD nie można napisać.
Jeśli chodzi o omawianą wczoraj parę USD/JPY, to w zasadzie jej kurs "dobił" do górnego ograniczenia formacji trójkąta rozszerzającego się. Zgodnie z prezentowanym w ostatnim raporcie modelem (patrz poniższy wykres) powinno to wywołać jakieś większe cofnięcie.
Jak widać na powyższym wykresie takie cofniecie ma obecnie miejsce, a pierwszych wsparć dla tego ruchu szukałbym w okolicach 111.20. Jeśli cała budująca się od 29 sierpnia formacja ma być formacją korekcyjną, to obecne cofniecie powinno być płytkie. Po nim powinniśmy ponownie zaatakować górne ograniczenie tego trendu bocznego (obecnie okolice 111.66). Ewentualne wybicie górą powinno otworzyć drogę co najmniej do ataku na szczyt z połowy lipca, o czym pisałem już wczoraj.
Co byłoby sygnałem podważającym pro wzrostową wymowę ww. formacji/konsolidacji ? Dla mnie ewentualne zejście poniżej 110.80.
Silny ruch w dół oglądaliśmy w ostatnich kilkunastu godzinach na rynku USD/CAD. Jak widać na poniższym wykresie znaleźliśmy się w ważnej strefie wsparć, gdzie powinna co najmniej wystąpić poważna próba zakończenia spadków.
Jeśli taka próba zakończyłaby się powodzeniem i nastąpi odwrócenie krótkoterminowego trendu, to pierwszym celem dla tego rynku mogą być okolice 1.3350, czyli mniej więcej okolice szczytu z końca czerwca. Wydaje się więc, że obecne miejsce może być ciekawe dla inwestorów czekających na jakiś wyraźny wzrost kursu tej pary. Mogą oni próbować to wykorzystać szukając jakiś sygnałów zakończenia spadków wynikających np. z klasycznej analizy technicznej. Mogą też użyć jednego z robotów kierunkowych z Exerii nastawionych na trend wzrostowy. Jeden z takich robotów (np. 1.1_EFIX_T_long) wygeneruje sygnał kupna na danych 15 min jeśli taka świeca zamknie się powyżej 1.3072. W czasie ostatniej fali wzrostowej taki robot mógł dać jego użytkownikom ok. 160 pipsów zysku choć i tak wszystkie jego transakcje w czasie takiego trendu nie były udane.
Autor:
Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.
W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.
Załóż konto