-
Transakcje
-
Przelewy
-
Narzędzia
-
O nas
-
Zyskuj z kantor.pl
2015-09-23
Deprecjacja złotego do dolara amerykańskiego i funta szterlinga wyhamowała wczoraj wieczorem. Od tamtej pory na parach złotówkowych oglądamy przewagę strony podażowej.
Aprecjacja dolara amerykańskiego do złotego wyhamowała wczoraj wieczorem i kurs dolara zatrzymał się na poziomie linii trendu spadkowego z genezą 7 sierpnia (patrz wykres). Pozytywny test tej linii skutkował cofnięciem. Przewaga strony podażowej nie była jednak na tyle znacząca, by wykształcić głębszą korektę, a jedynie wąską konsolidację poniżej tej linii. Nie jest zatem wykluczone, że opór ten nie będzie ponownie testowany. Jego pokonanie otworzyłoby drogę do ataku ekstremów z tego miesiąca (3,81). Pokonanie wspomnianej linii byłoby także technicznym sygnałem, że odbicie z 18 września nie jest tylko korektą, ale nową falą wzrostową porównywalną z tą wykształconą w dniach 24 sierpnia – 4 września na omawianej parze. W tym wypadku poziom równości fal wypada na 3,8460 i wraz z wakacyjnymi ekstremami (3,8550) kształtuje on ważną średnioterminową strefę oporów.
Notowania EUR/PLN na początku tygodnia pozytywnie przetestowały od góry średnioterminową linię trendu spadkowego z genezą w grudniu ubiegłego roku, którą notowania pokonały 21 sierpnia (patrz wykres). Od kilku tygodni kurs budował konsolidację powyżej tej linii. Wczoraj rano kurs dynamicznie ruszył w kierunku północnym, wracając tym samym do wnętrza trendu bocznego budującego się od 24 sierpnia (patrz wykres). W związku z tym sytuacja techniczna tej pary pozostaje niezmieniona. Zejście poniżej poziomu 4,18 pozwoliłoby na pogłębienie spadkowego ruchu korekcyjnego przynajmniej do poziomów 4,1544 – 4,1605 (61,8% całej sekwencji wzrostowej z 17 lipca i dołek z 18 sierpnia).
Silne cofnięcie oglądamy dziś natomiast na notowaniach GBP/PLN. Kurs omawianej pary wczoraj po południu pozytywnie przetestował poziom 38,2% zniesienia sekwencji spadkowej z genezą 5 sierpnia (poziom 5,8160), który stanowi minimalny modelowy zasięg korekty z technicznego punktu widzenia. Oznacza to, że ruch korekcyjny mógł już ulec zakończeniu. Potwierdzeniem takiego scenariusza byłby powrót kursu poniżej, obecnie testowanej, lokalnej linii trendu wzrostowego (5,74).
Autor:
Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.
W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.
Załóż konto