-
Transakcje
-
Przelewy
-
Narzędzia
-
O nas
-
Zyskuj z kantor.pl
-
Kursy
2015-09-29
Ostatnie godziny na rynku walutowym przyniosły przebicie ważnych ograniczeń na wykresie USDCAD. Na pozostałych parach nie doszło do żadnych kluczowych rozstrzygnięć.
Kurs EURUSD nadal porusza się w ramach lokalnego trendu horyzontalnego. W tej chwili notowania znajdują się mniej więcej w połowie dystansu pomiędzy kluczowymi oporami a wsparciami. Te pierwsze znajdują się na 1,1340, gdzie aktualnie przebiega lokalna linia trendu. Od strony południowej kurs ogranicza strefa rozciągająca się pomiędzy 1,1085 a 1,1130. Jej geneza została przedstawiona na wykresie powyżej. Moim zdaniem wciąż wariant prospadkowy w szerszym horyzoncie pozostaje wariantem preferowanym, a przebicie nakreślonych powyżej barier otworzyłoby drogę do przeceny wspólnej waluty względem amerykańskiego dolara co najmniej w okolice 1,0940, gdzie znajduje się 61% zniesienie sekwencji wzrostowej zainicjowanej na tym rynku w połowie marca.
Wciąż blisko kluczowych wsparć konsoliduje się kurs popularnego kabla. Notowania GBPUSD testują strefę rozciągającą się pomiędzy 1,5085 a 1,5160. Jej geneza została przedstawiona na wykresie powyżej oraz w moich poprzednich komentarzach. W krótkim terminie po wyraźnej i dynamicznej przecenie można oczekiwać wykształcenia wzrostowej korekty, której maksymalny zasięg nie powinien przekroczyć okolic 1,5330, gdzie znajduje się 38% zniesienie sekwencji spadkowej zainicjowanej 18. września. W szerszym horyzoncie preferowanym przeze mnie wariantem pozostaje wariant prospadkowy, a przebicie nakreślonych wcześniej wsparć powinno otworzyć drogę do przeceny funta szterlinga względem amerykańskiego dolara w rejon minimów z połowy kwietnia, tj. 1,4565.
Na wykresie USDCAD doszło do przebicia kluczowych oporów rozciągających się pomiędzy 1,3240 a 1,3350. Tym samym popyt stoi przed szansą wyraźnego podniesienia kursu analizowanej pary w najbliższych dniach. Docelowe zasięgi dla takiego scenariusza zlokalizowane są w rejonie 1,3660. Na tym pułapie wypada równość fal (1 i 5) w ramach sekwencji wzrostowej zainicjowanej na tym rynku w połowie maja bieżącego roku. Poziom ten wydaje się również idealnym miejscem do zakończenia impulsu wzrostowego, a co z tym idzie – do wykształcenia większej średnioterminowej korekty na analizowanej parze.
Autor:
Dawid Jacek EFIX Dom Maklerski S.A.
Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.
W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.
Załóż konto