Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Wieści z USA i Antypodów dotyczące dolara

2015-11-03

Wczesnym rankiem eurodolar sytuuje się w okolicach 1,1010-15, co oznacza, że w gruncie rzeczy to dolar jest tą mocniejszą stroną rynku, jakkolwiek do minimów na 1,09 droga jeszcze długa. To znaczy – do powrotu do nich, bo były one kilka dni temu, jak pamiętamy, testowane. J. Williams z Rezerwy Federalnej nie odniósł się wczoraj do kwestii stóp procentowych w grudniu, nic też nie słychać o komentarzach ze strony J. Yellen.

 

 

Rynek czekać będzie więc na amerykańskie dane makro, ale te pojawią się dopiero o godzinie 16:00. Mamy tu na myśli dane o zamówieniach. W przypadku zamówień liczonych bez środków transportu prognozuje się -0,4 proc. m/m (poprzednio -0,9 proc.), w dobrach trwałego użytku -1,2 proc. m/m (w sierpniu -3 proc.), w przemyśle -0,9 proc. m/m (poprzednio -1,7 proc.).

 

O 18:00 wypowie się publicznie T. Jordan z SNB, co może być istotne dla graczy obserwujących rynek franka, zaś o 19:00 Mario Draghi, szef EBC, co z kolei może być ważne dla eurodolara. W nocy poznamy dane z Antypodów, które mogą zainteresować osoby grające na parach powiązanych z NZD czy AUD. Otóż o 22:45 pojawi się publikacja z Nowej Zelandii na temat bezrobocia (ma wzrosnąć z 5,9 proc. do 6 proc.) i zmiany zatrudnienia, zaś o 23:30 poznamy australijski indeks PSI dla usług.

 

Tymczasem w Europie i USA jutro pojawią się indeksy PMI dla usług, zaś w piątek ważne będą amerykańskie payrollsy – dane z rynku pracy. Na razie w najogólniejszym rozrachunku założeniem jest mocniejszy dolar, acz nie znaczy to, że przebicie 1,09 będzie banalnie proste. Po drugiej stronie, w pobliżu 1,11, korekcyjne wzrosty mogą być ograniczane dawną linią trendu, mierzoną od 13 marca.

 

 

W Polsce

W Polsce znów okazało się, że proces wzmacniania złotego nie jest tak prosty, jak by się chciało. Na EUR/PLN mamy 4,2560, a wczoraj ogólnie wykres wykraczał grubo ponad 4,26. Na USD/PLN notujemy 3,8645. Innymi słowy, na parze dolarowej obroniły się okolice 3,85, zaś na EUR/PLN wciąż jeszcze walczy długoterminowy trend wzrostowy. Dopiero przy wyraźniejszym ruchu poniżej 4,24 bylibyśmy skłonni pogrzebać wiarę w tę tendencję i dopuścić opcję wędrówki ku 4,20. Dziś w programie nie ma danych makro z Polski.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych